Спартак (Варна) разби у дома Марек Дупница) с 4:0 в среща от 7-ия кръг на Втора лига. Това се случи няколко дни след като Васил Петров замени Валентин Илиев на поста старши треньор на тима.

Опитният Виктор Митев откри резултата още в 3-ата минута след асистенция на Даниел Начев. Веднага след това пропуски направиха Ахмед Ахмедов и Атанас Зехиров. А след почивката по едно попадение добавиха Ахмед Ахмедов, крилото Ромейш Ивей и защитникът Йохан Н'Зи в края на срещата. С днешната победа Спартак събира 13 точки и се нарежда заедно с Добруджа и Янтра в местата 2-4.

В дербито на дъното Спартак (Плевен) се наложи с минималното 1:0 над Черноморец (Балчик), като опитният Васил Шопов в 42-ата минута вкара единствения гол. С успеха си плевенчани събират 6 точки и се изкачиха извън зоната на изпадащите, а новаците от Балчик слязоха на последната 18-а позиция.

Отборът на Добруджа (Добрич) се върна на победния път и постигна успех у дома с 2:0 над Янтра 2019 (Габрово) в среща от 7-ия кръг на Втора футболна лига. Добруджанци, които вече са водени от бившия помощник-треньор Радомир Тодоров, доминираха през цялото време и логично стигнаха до успеха с по един гол във всяко полувреме.

Спортист (Своге) продължава да страда от тотална липса на късмет. След като в 5-ия кръг загубиха с гол 4 секунди преди края от Септември, сега 5 минути не им стигнаха да си тръгнат с победата от Радомир и трябваше да се задоволят с 1:1. Новакът Бдин (Видин) също си тръгна с точка от дунавското дерби при гостуването си в Русе.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ОТ ВТОРА ЛИГА, 7 КРЪГ:
Дунав (Русе) – Бдин (Видин) 1:1
1:0 Йордан Димитров (50), 1:1 Николай Дичев (59)

Струмска слава (Радомир) – Спортист (Своге) 1:1
0:1 Радослав Живков (25), 1:1 Димитър Стоянов (84)

Добруджа 1919 (Добрич) – Янтра 2019 (Габрово) 2:0
1:0 Преслав Йорданов (37), 2:0 Емануил Манев (84)

Спартак (Варна) – Марек 1915 (Дупница) 4:0
1:0 Виктор Митев (3), 2:0 Ахмед Ахмедов (57), 3:0 Ромейш Ивей (78), 4:0 Йохан Н'Зи (90+4)

Черноморец (Балчик) - Спартак (Плевен) 0:1
0:1 Васил Шопов (42)