Изпадналият от елита Спартак (Варна) стартира по отличен начин новия сезон, побеждавайки с 2:1 шампиона от миналия сезон във Втора лига ЦСКА 1948 II. Първи мач за "червените" изигра бразилският халф Талис.

Бившият треньор на дубъла на ЦСКА 1948 Валентин Илиев записа официален дебют начело на Спартак. Играчите му притискаха през цялата среща съперника и напълно закономерно спечелиха. През първата част "соколите" имаха пълно предимство, подкрепяни от вярната си публика. В 14-ата минута Цветков стреля с глава след корнер, но вратарят Нисторов улови. В 25-ата Митев бе изведен зад защитата, вратарят излезе и го събори, но съдията остана безмълвен. В 33-ата Йоан Бауренски бе близо до гола, но отблизо стреля над гредата. В 42-ата минута Цветков отблизо насочи топката добре, но вратарят отново парира.

През втората част Спартак продължи да притиска съперника. В 51-ата минута Ахмед Ахмедов вдигна трибуните на крака като откри, засичайки центриране отляво на капитана Виктор Митев. В 62-ата гостите изравниха с единствения си точен удар в мача, когато се разписа резервата Мариян Тонев.

Още в следващата минута "соколите" организираха опасна атака, Ахмед Ахмедов бе съборен в наказателното поле и Румен Руменов от дузпа отбеляза победното попадение – 2:1 за Спартак.

СПАРТАК (Варна) - ЦСКА 1948 II 2:1
1:0 Ахмед Ахмедов (51), 1:1 Мариян Тонев (62), 2:1 Румен Руменов (64-дузпа)

Спартак: 23 Георги Георгиев, 4 Борислав Вакадинов, 44, Ангел Грънчов, 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев (68 Сабри), 13 Георги Мариянов, 5 Йоан Бауренски (72 Хюсеин), 10 Румен Руменов (87 Петров), 11 Виктор Митев (к), 29 Ахмед Ахмедов, 7 Евгений Илиев (46 Начев)
Резерви: 89 Никола Виденов, 45 Даниел Начев, 3 Преслав Петров, 18 Хидает Хюсеин, 75 Йохан Нзи. 9 Мехмед Сабри, 88 Симеон Иванов, 22 Стефан Стефанов, 31 Андриан Димитров

ЦСКА 1948 II: 57 Станислав Нисторов, 42 Стив Фуртадо, 55 Тиаго Фигуейреро, 84 Теодор Иванов, 69 Симеон Василев, 77 Ивайло Иванов, 80 Илия Русинов (57 Добрев), 70 Талис Кантанхеде (82 Атанасов), 45 Преслав Антонов (к), 71 Светослав Диков (77 Цанев), 65 Ариф Ферадов (57 Тонев)
Резерви: 67 Петър Маринов, 88 Ахмед Адемов, 46 Мартин Атанасов, 73 Стелиян Добрев, 49 Наско Цеков, 47 Росен Божинов, 41 Калоян Стрински, 66 Цветомир Цанев, 31 Мариян Тонев

ВТОРА ЛИГА - 1 КРЪГ:

От събота (15 юли)
Бдин (Видин) - Янтра (Габрово) 0:0

Беласица - Спортист Своге 3:1
1:0 Запро Динев (7), 2:0 Павлин Чиликов (34-автогол), 2:1 Калоян Йосифов (83), 3:1 Запро Динев (90+3)

Марица - Спартак Плевен 2:1
1:0 Станислав Маламов (6), 2:0 Милен Танчев (66), 2:1 Васил Шопов (71)

Септември София - Литекс 2:0
1:0 Георги Динков (41), 2:0 Христо Иванов (47)

Добруджа - Черноморец Балчик 4:0
1:0 Янчо Андреев (11), 2:0 Емануел Манев (38), 3:0 Янчо Андреев (74), 4:0 Стилиян Николов (83)

Струмска слава - Монтана 3:2
0:1 Владислав Цеков (23), 1:1 Борислав Николов (26), 2:1 Борислав Николов (54), 2:2 Владислав Цеков (59), 3:2 Борислав Николов (84)