Спартак Варна победи с 1:0 Янтра в мач от третия кръг във Втора лига. Гола вкара Ахмед Ахмедов в 57-ата минута. Домакините останаха с 10 души в 68-ата минута, след като Айвън Ангелов бе изгонен с директен червен картон за много груб фал.

Домакините взеха инициативата още с първия съдийски сигнал на Станислав Тодоров и още във 2-ата минута пред Виктор Митев се откри отлична възможност за стрелба. Той бе намерен с дълго подаване от десния фланг, но акробатичният му удар от въздуха профуча над вратата. Централният нападател на Спартак Ахмед Ахмедов пропиля чудесен шанс в 11-ата минута, стреляйки слабо в ръцете на вратаря Християн Василев. Секунди по-късно капитанът Виктор Митев с ножичен удар също не успя да затрудни стража на гостите.

Атаките на "соколите" следваха една след друга и в 22-ата минута топката се озова в мрежата на Янтра, но голът не бе зачетен заради засада. Християн Василев излезе неразчетено при центриране от корнер и Ангел Грънчов отклони с глава към Георги Мариянов във вратарското поле. Халфът без забавяне прати топката зад голлинията, но тъчреферът правилно вдигна флага за засада.

Постепенно габровци изравниха играта, която все по-често се задържаше в средната третина на терена. Чак минута преди почивката Айвън Ангелов увлече двама играчи отляво в наказателното поле и върна към Виктор Митев. Ударът на капитана обаче бо блокиран от Цветелин Радев и излезе в корнер.

В началото на второто полувреме бяха извършени смени и в двата отбора, като една от резервите - Ивей Ромееш можеше да открие резултата секунди след появата си на терена. Въпреки ниския си ръст той надскочи бранител на гостите, но топката ме намеи очертанията на вратата на Янтра.

Логичното се случи в 57-ата минута, когато Румен Руменов проби отляво и задържа умело топката, след което намери Ахмед Ахмедов във вратарското поле. Въпреки че бе с гръб към вратата, опитният нападател намери начин да шутира със завъртане и това означаваше - 1:0.

В 68-ата минута "соколите" останаха с човек по-малко, след като Айвън Ангелов извърши грубо нарушение срещу Ивайло Михайлов в средата на терена и получи директен червен картон.