Спартак Варна загуби последната си контрола преди подновяването на първенството. В мач, игран в курорта Албена, варненци загубиха от молдовския Олимпия с 0:3.

Молдовците надиграха по всички показатели Спартак през първата част. С много опасни флангови атаки гостите тормозиха защитата на българския отбор.

Още в 3-а минута Николай Глега центрира отляво, а Унми Сомиде с глава откри резултата. В 21-а минута с хубав удар по диагонал отдясно Николай Орловски токачи резултата на 2:0. Отново Сомиде в 32-а минута направи 3:0, след като засече с глава топката след центриране от корнер.

В 88-а минута Спартак пропусна да намали резултата, след като Венцислав Маринов уцели гредата при изпълнение на дузпа./BLIC