Лудогорец II се наложи с класическото 3:0 срещу Беласица (Петрич) в мач от 17-ия кръг във Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Гнездо на орли".

Титуляри за дубъла на шампионите бяха играчи от първия тим - Педро Енрике, Георги Терзиев, Доминик Янков, Жан Карничник и Спас Делев.

"Орлите" изиграха много силен мач и доминираха през цялото игрово време. Те създадоха още много ситуации за гол, но топката навести мрежата на гостите само три пъти.

Резултатът откри Доминик Янков от дузпа в 23-ата минута. Минута по-рано Янков бе повален в наказателното поле от Владимир Гогов.

През второто "орлите" удвоиха преднината си в 51-та минута чрез Владислав Найденов. Две минути по-късно Спас Делев завъртя майсторски топката от ъглов удар и не без помощта на вратаря Кирил Георгиев тя влетя в мрежата за 3:0.

"Това бе най-силният ни мач от началото на сезона и добър финал преди зимната пауза. Своята роля изиграха футболистите от първия отбор, които много ни помогнаха", коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ВТОРА ЛИГА - 17 КРЪГ

11 ноември (петък)
Созопол - ЦСКА 1948 II 0:5
0:1 Валентин Йосков (5), 0:2 Денислав Александров (49), 0:3 Валентин Йосков (82-дузпа), 0:4 Стелиян Добрев (85), 0:5 Валентин Йосков (90)

Янтра (Габрово) - Миньор (Перник) 1:0
1:0 Георги Върбанов (8)

Лудогорец II - Беласица (Петрич) 3:0
1:0 Доминик Янков (23-дузпа), 2:0 Владислав Найденов (51), 3:0 Спас Делев (53)

Литекс (Ловеч) - Етър 1:1
1:0 Eвгени Игнатов (39), 1:1 Алехандро (90+2)

12 ноември (събота), 14:30 часа
Марица (Пловдив) - Струмска слава (Радомир)

13 ноември (неделя), 14:30 часа