Черноморец и Левски направиха равенство 1:1 в мач от 22-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на обновения стадион “Лазур” в Бургас, на който присъстваха над 15 000 зрители. Преди срещата съоръжението бе официално открито от кмета на града и собственика на “акулите” Митко Събев. Във ВИП ложите бяха куп спортни и политически личности начело с президента на БФС Борислав Михайлов.

След загубените две точки тази вечер Левски може да остане без участие в евротурнирите през лятото. Ако утре ЦСКА победи Монтана, "червените" ще дръпнат с 6 точки пред вечния съперник на третото място, което ще даде право на участие в турнира Лига Европа.

“Сините” излязоха напред в резултата след спорна дузпа, превърната в гол от Седрик Бардон, а Пламен Крумов реализира страхотно попадение за крайното 1:1.

Двубоят бе много интересен, като и двата тима създадоха доста голови положения пред двете врати. Още в 5-ата минута Мартин Тошев напредна отляво, надигра Стефан Станчев от Левски, но стреля на сантиметри покрай гредата. В 12-ата минута Николай Димитров направи поредица финтове в наказателното поле на гостите, подаде на Йовов, който от чиста позиция стреля над вратата.

В 33-ата минута главният съдия даде спорна дузпа за Левски. Енис Хайри задържа за момент Христо Йовов в наказателното поле при центриране, но след това го пусна, а играчът на Левски скочи и полетя напред. Ристосков показа бялата точка, а Седрик Бардон изведе “сините” напред в резултата. Две минути след това Жоазиньо нацели напречната греда след хубав удар.

През второто полувреме домакините се разиграха и създадоха доста положения. Първата ситуация обаче бе за гостите от София. Бардон пое топката на границата на наказателното поле, бе оставен сам да стреля, но в аут. Последваха три поредни удара на Георги Сърмов, но и при трите Борел се справи с лекота.

В 68-ата минута Черноморец стигна до изравнителното попадение. След центриране в наказателното поле на Левски, защитник изчисти, но топката попадна точно в Пламен Крумов, който от дъгата с прекрасно воле и с нещо като странична ножица разстреля Георги Петков за 1:1. В 73-ата минута Матияс Морис можеше да вкара за втори път. Той бе изведен отдясно по крилото, Петков излезе да го пресрещне, но играчът на Черноморец го премина без проблеми. След това Морис отправи топката към опразнената врата, но тя неточно и тя излезе в аут.

До края на мача двамата треньори направиха по няколко смени, но резултатът остана 1:1./БЛИЦ