Локомотив (Пловдив) направи втора поредна грешна стъпка в борбата за евротурнирите. “Смърфовете” завършиха наравно 1:1 у дома със Славия в дербито на 20-ия кръг на “А” група. В предишния кръг пловдивският тим загуби от Литекс с 0:1. След поделените по 1 точка Локомотив излезе на четвърто място с 34 точки, колкото има и петият Локомотив (София). Столичните “железничари” обаче в неделя гостуват на Берое в Стара Загора. Славия остана на 9-а позиция с 28 точки.

Крайният резултат днес бе оформен само за три минути. В 66-ата минута Христо Златински направи 1:0 за домакините от спорна дузпа, гостите изравниха в 69-ата минута след красив гол на Радослав Димитров.

През първото полувреме домакините имаха превес и създадоха повече атаки. Още в 6-ата минута Данчо Тодоров влезе отдясно в наказателното поле, прехвърли защитник и след това вратаря, топката стигна до Раймонди, който би с глава, но на голлинията Дениран изчисти. През целия мач Данчо Тодоров бе може би най-активният за домакините. Той започна отдясно по крилото, след това смени позициите си със Здравко Лазаров. В 9-ата и 12-ата минути отново Данчо Тодоров тормозеше отбраната на Славия и оставаше сам в атака, но вратарят Стефано Кунчев спаси. В 23-ата минута Здравко Лазаров пропусна най-чистото положение, след като от няколко метра стреля, но стражът на “белите” с крак се хвърли и изби. В 29-ата минута Божов от състава на Славия можеше да реализира, но отправи странен и слаб удар от около точката за изпълнение на дузпа в аут.

Втората част започна равностойно, но Локо поведе. В 65-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Молдованов фаулира Данчо Тодоров. Играчът на “смърфовете” получи пас вдясно в наказателното поле, но бе в положение на засада, след това падна и артистично след шпагата на Молдованов. Реферът Таско Тасков посочи бялата точка и Христо Златински бе точен за 1:0.

Три минути след това Славия стигна до равенството след страхотен изстрел на Радослав Димитров, който препарира Лучини от около 25 метра.

До края на двубоя Локомотив имаше няколко шанса за победен гол, но нямаше кой да реализира. В 82-ата минута Раймонди пропусна от границата на малкото наказателно поле, след като прати топката над вратата. Три минути след това Кавдански отново би в аут след рикошет и разбърквания в полето на гостите. И в този двубой, както в предишния кръг срещу Литекс, играчите на Локомотив показаха слабост пред гола. Вместо Раймонди да бъде в центъра на атаките, Данчо Тодоров имаше поне 5-6 положения, в които завършваше “черно-белите” нападения.