Спортист (Своге) и Черноморец направиха равенство 0:0. Домакините продължават да са на предпоследно място в класирането с 12 точки, като зад тях е единствено Ботев, който вече е изхвърлен от "А" група. Гостите от Бургас продължиха черната си серия без победа, която продължава вече 9 поредни мача (7 загуби и 2 равенства).

Още в 12-ата минута Херман Пиетробон направи страхотен пропуск, след като бе изпуснат от защитниците на Черноморец, но не успя да насочи топката в опразнения от вратаря ъгъл и стреля в аут. В 41-ата минута удар на Николай Цветков от около 30 метра уцели сглобката на вратата на Черноморец. В 44-ата минута Ектор Гонсалес вкара топката във вратата, но съдията Антон Генов отмени попадението за фаул при сблъсък между Димов и Стоянов.

През второто полувреме шансовете пред двете врати бяха по-малко и до гол така и не се стигна. В последните минути „акулите” упражниха хаотичен натиск, който не доведе до нищо опасно пред вратата на Спортист./БЛИЦ

Мачът по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
1 -
Стойчо Младенов излезе на стрелкова позиция, но не успяда затрудни вратаря на Черноморец
3 - центриране на Марин Петров отдясно, но в последния момент играч на Черноморец изчисти от наказателното поле
6 - центриране от корнер на Марин Петров, Хайри изби, но топката попадна в Стойчо Младенов, той стреля, но Борел успя да избие
12 - страхотен пропуск на Херман Пиетробон. Нападателят засече центриране отляво, бе изпуснат от защитата на Черноморец, но не успя да насочи топката в опразнения ъгъл на вратата
20 - спокойно темпо в последните минути, няма положения пред двете врати
41 - ГРЕДА след удар на Николай Цветков (Спортист), който стреля от 30 метра
43 - няколко поредни корнера за Спортист, но телата на бранители на Черноморец спираха топката по път към вратата
44 - ОТМЕНЕН ГОЛ на Черноморец.
При контраатака на Черноморец се стигна до корнер. След центриране се сблъскаха Мартин Димов (Спортист) и вратарят на домакините Стоянов, след което Гонсалес вкара топката в опразнената врата. Антон Генов не спря играта, но след като бе отбелязано попадението, реферът отсъди фаул на играча на Спортист
45 - 1 минута добавено време
45+1 - край на първото полувреме
--------------------------------------------------------
46 -
начало на второто полувреме
47 - Николай  ветков стреля от границата на наказателното поле, Борел с върха на пръстите си изби в корнер
50 - страхотен пропуск за Черноморец. Адриан Фернандес засече подаване на Ектор Гонсалес на границата на вратарското поле. Вместо да насочи топката към вратата, Фернандес я прати високо над вратата
56 - смяна в състава на Спортист, на мястото на Кирил Крумов влиза Евгени Игнатов