Спортист направи още една крачка към “Б” група. Тимът от Своге изпусна шанса си и взе само точка у дома от Пирин - 1:1. Даниел Младенов се разписа още в първата минута, а 180 секунди преди края Димитър Наков изравни. Така “орлетата” продължават негативната си серия от седем мача без победа. Последният успех на отбора беше при убедителното 4:1 над Литекс.

За Спортист шансовете за запазване на мястото в групата за минимални. Отборът е на 15-ата позиция с 10 точки. Пред него са Сливен и Локо (Мз) с по 21. Пирин събра 33 точки и остава на десетото място.

Гостите от Благоевград откриха резултата още в 1-ата минута. Даниел Младенов засече прострелно центриране и вкара за 0:1. През първото полувреме Пирин доминираше, но не стигна до втори гол. С пропуски се отчетоха Борис Кондев и голмайсторът Младенов.

Втората част бе за домакините от Своге, които търсеха трите точки. Благой Макенджиев отново показа, че е сред най-добрите вратари у нас и направи страхотни спасявания. Три минути преди края на мача Димитър Наков засече центриране на Марин Петров и изравни – 1:1.

Наков е бивш футболист на Пирин, а за “орлетата” през второто полувреме игра по-малкият му брат Благой. Двамата започнаха кариерите си в Беласица./БЛИЦ

СПОРТИСТ – ПИРИН 1:1
0:1 Д. Младенов (1), 1:1 Д. Наков (87)

Спортист: 27.Тодор Кючуков, 13.Стоян Тодоров, 6.Лъчезар Младенов, 33.Мартин Димов (46 - Дончев), 77.Марин Петров, 10.Николай Цветков, 21. Дениран, 7.Иво Димитров, 9.Стойчо Младенов (30 - Коруджиев), 19.Евгени Игнатов, 90.Димитър Наков

Пирин:
12.Благой Макенджиев, 2.Александър Дюлгеров, 27.Радослав Митревски, 23.Диян Молдованов, 26.Юлиян Попев, 10.Тодор Паланков, 16.Костадин Кацимерски (56 - Благой Наков), 20.Драги Коцев, 29.Борис Кондев, 7.Зоран Златковски, 17.Даниел Младенов

Градски стадион

Съдия: Мариос Стаматис (Кип)
Жълти картони: Митревски, Паланков (П)

Срещата по минути!
1
– Начало на мача
1 - ГОООЛ! 1:0 за Пирин. Даниел Младенов открива резултата, след като засече прострелно центриране