Монтана победи с 1:0 като гост Спортист (Своге) в мач от 26-ия кръг на "А" група. Така "шоколадите" и на теория отпадат от елита, а селекцията на Атанас Джамбазки ще играе в групата на майсторите и през есента.

Единственото попадение на мача в Своге реализира Мирослав Иванов, разписал се в 13-ата минута.

За Монтана това бе пети пореден мач без поражение. Днес в Своге селекцията на Атанас Джамбазки записа четвърти пореден успех след тези над Черноморец (2:0), Локо (Пд) (4:2) и Берое (2:1), а преди това завърши 1:1 с ЦСКА.

С прибавените три точки Монтана събра 35 и се изравни с Берое. Спортист е твърдо на последното място с 13 точки. /БЛИЦ

Срещата по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача
13 - ГОЛ! Гостите от Монтана повеждат в резултата - 0:1! Мирослав Иванов се озова сам срещу Тодор Кючуков, преодоля го ефектно и прати топката в мрежата на домакините
13 - От щаба на Спортист претендират, че Мирослав Иванов е бил в положение на засада, но попадението е зачетено
38 - Венци Иванов опитва да вкара със задна ножица, Тодор Кючуков лови топката
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
46 - Борислав Илиев е заменен от Марин Петров
50 - Игор Таскович се появява в игра за Монтана, Ахмед Хикмет напуска терена
51 - Мирослав Иванов обстрелва вратата на домакините, топката преминава на сантиметри над напречната греда
57 - Антон Личков е заменен от Славчо Бойчев
75 - Евгени Игнатов влиза в игра за Спортист, Петър Василев напуска терена
75 - Николай Цветков отстъпва мястото си на Борисов в състава на домакините
90 - Край на мача. Монтана победи с 1:0 Спортист в Своге

СПОРТИСТ (Своге) - МОНТАНА 0:1
0:1 Мирослав Иванов (13)

СПОРТИСТ: 24.Тодор Кючуков, 13.Стоян Тодоров, 4.Борислав Илиев (50-77.Марин Петров), 3.Диян Дончев, 5.Петър Василев (75-19.Евгени Игнатов), 10.Николай Цветков (75-Ст. Борисов), 21.Виктор Дениран, 7.Ивайло Димитров, 6.Лъчезар Младенов, 30.Георги Коруджиев, 90.Димитър Наков
Резерви: 1.Димитър Стоянов, 77.Марин Петров, 11.Светослав Петров, 14.Ст. Борисов, 28.Кирил Николов, 19.Евгени Игнатов, 18.Кирчо Крумов

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 13.Радослав Димитров, 14.Антон Личков (57-17.Славчо Бойчев), 16.Владимир Мичев, 4.Станислав Жеков, 20.Мирослав Иванов, 3.Георги Иванов, 5.Ахмед Хикмет (50-15.Игор Таскович), 7.Луис Едуардо, 10.Венци Иванов, 11.Атанас Чепилов
Резерви: 12.Виктор Георгиев, 7.Йордан Тодоров, 2.Симеон Мечев, 8.Димитър Илиев, 17.Славчо Бойчев, 18.Мирослав Петров, 15.Игор Таскович