Спортист (Своге) и Пирин (Благоевград) завършиха 1:1 в дербито на 23-ия кръг във Втора лига. Tака "орлетата", които са лидер в класирането с 46 точки, дават шанс на преследвача Локомотив (София) (с 42) да се доближи само на точка зад тях. За целта "железничарите" трябва да победят Добруджа в срещата, която започва в 14:30 часа на стадион "Локомотив". Спортист пък е трети с 39 точки.

Антон Карачанаков даде преднина на Пирин при гостуването в Своге с гол в 27-ата минута, а в началото на втората част домакините изравниха. Изпълнителният директор на Спортист Борислав Стойчев се разписа за 1:1 в 48-ата минута. Бившият защитник на Левски се разписа във втори пореден мач, след като в миналия кръг донесе успеха с 1:0 над Литекс.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Първият изстрел в срещата беше към вратата на Пирин. Отправи го Ивайло Михайлов, а топката прелетя над гредата. В 12-ата минута опасна атака на домакините беше спряна от Александър Дюлгеров. В 13-ата минута Петър Петров боксира топката след центриране от ъглов удар. Тя падна на волето на Валентин Йосков, а силният удар на нападателя мина встрани от вратата на "орлетата".

В 27-ата минута Пирин поведе с гол на Антон Карачанаков. Огромна заслуга за попадението имаше Спас Георгиев, който се справи добре с Йосков и центрира остро, а Карачанаков засече топката в мрежата на Стефано Кунчев - 0:1.

В 39-ата минута стражът на Спортист се намеси отлично при удар на Станислав Манолев от фаул. Три минути по-късно Деян Христов опита нещо нестандартно. Опитният нападател видя, че Петър Петров е излязъл леко напред и пробва удар от движение. Стражът обаче се намеси и блокира шута.

В 48-ата минута Спортист изравни с гол на Борислав Стойчев след центриране от фаул - 1:1.

В 74-ата минута се откри страхотна възможност пред Пирин. Архан Исуф проби по дясното крило и подаде към Спас Георгиев. Той стреля от движение, но над вратата. До края грешка на Богомилов едва не доведе до гол във вратата на домакините. Той върна слабо към Кунчев и резервата на Пирин Гощелиани се опита да пресече подаването. Oпитният страж на Спортист обаче излезе предвидливо и изрита топката и срещата приключи 1:1.

СПОРТИСТ - ПИРИН 1:1
0:1 Антон Карачанаков (27), 1:1 Борислав Стойчев (48)

СПОРТИСТ: 1.Стефано Кунчев, 80.Мартин Михайлов, 3.Борислав Стойчев (к), 19. Богомил Богомилов, 17. Галин Ташев, 21. Ивайло Михайлов, 22. Кристиян Кочилов, 13. Кирил  Янакиев (73 - 5. Джулио Чарлов), 10. Айкут Рамадан (46 - 7. Томи Костадинов), 11. Валентин Йосков, 18. Деян  Христов
Резерви: 33. Петър Иванов, 5. Джулио Чарлов, 8. Владислав Цеков, 14. Стивън Славков, 7. Томи Костадинов, 20. Ваньо  Иванов, 23. Янко Ботев
Треньор: Ивайло Василев

ПИРИН: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 14. Стилиян  Николов, 13. Архан Исуф, 8. Орлин Старокин (64 - 22. Димитър Митев), 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 11. Станислав Манолев (к), 71. Антон Карачанаков, 17. Спас Георгиев, 18. Преслав  Йорданов (77 - 25. Гурам Гощелиани)
Резерви: 77. Димитър Шейтанов, 3. Александър Бастунов, 10.  Андон Гущеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 9. Владислав  Златинов, 25. Гурам Гощелиани, 22. Димитър Митев
Мениджър: Уорън Фийни