След края на завързания сезон в Западната “Б” група Спортист (Своге) се класира на баража за влизане в елита. На 17 юни в Ловеч “шоколадите” ще мерят сили с Нафтекс. Тимът от Бургас си бе осигурил участието отдавна, като финишира на второто място след Берое в Източната "Б" група.

Спортист взе необходимата точка от Видима в днешната среща, завършила 2:2. От Канал 3 обаче заявиха, че камерата им не е била допусната да снима важната среща и изразиха съменения за липса на феърплей.

Първото попадение падна чак в 61-ата минута и бе за домакините от Севлиево. Спортист изравни след гол на Цветко Иванов в 75-ата и автогол на Христо Атанасов шест по-късно. Равенството оформи Ангел Русев в 84-ата минута.

Другият претендент за място на баража Пирин (Банско) загуби от Белите орли с 1:2 и остана на третата позиция./БЛИЦ