Спортист (Своге) завърши наравно в първия си мач в “А” група. Новакът в елита направи 1:1 със Славия на стадион “Локомотив” в София. Тодор Колев откри за “белите” в края на първото полувреме, а Георги Семерджиев изравни през втората част.

Освен дебют на Спортист в елита, това бе и първи официален мач на Велислав Вуцов начело на Славия. Интересното е, че в края на срещата един срещу друг се изправиха синовете на легендата на ЦСКА Стойчо Младенов – Стойчо и Александър.

Славия игра по-добре през първата част, като положения пропуснаха Бето и Яшар. В 41-ата “белите” стигнаха го гол. Борислав Георгиев центрира в наказателното поле на Спортист, Роберт Петров свали към Бето, който отправи удар. Кючуков отрази в първия момент, но Тодор Колев протегна крак и от няколко метра прати топката в опразнения ъгъл.

Второто полувреме също започна с по-добра игра на столичния тим. В 60-ата минута Роберт Петров подаде добре към Тодор Колев, който стреля мощно, а Кючуков не успя да се намеси убедително и топката срещна десния стълб, но след това вратарят на Спортист улови кълбото.

В 76-та минута Стойчо Младенов стреля много добре от пряк свободен удар, но Мболи успя да избие акробатично топката в корнер.

Семерджиев изравни, след като засече центриране от корнер в 77-ата минута. В края двата тима си размениха по един удар./БЛИЦ

СПОРТИСТ – СЛАВИЯ 1:1
0:1 Т. Колев (41), 1:1 Семерджиев (77)

Срещата по минути!
1 – Начало на мача
2 - Първа атака за Славия, Яшар е спрян пред наказателното поле
3 - Слаб удар на Чипев попадна в ръцете на Мболи
7 - Бето получи, влезе в наказателното поле и преодоля вратаря, но пасът към Тодор Колев бе слаб
10 - Чипев изпълни пряк свободен удар, но стреля в стената
16 - Слабо изпълнен фаул от Яшар
20 - Попара стреля от пряк свободен удар, но Кючуков улови
26 - Слаб удар на Цветков
31 - Попара центрира, Яшар стреля слабо и Кючуков улови
41  - ГОООЛ! 1:0 за Славия, точен е Тодор Колев. След центриране на Борислав Георгиев и разбъркване в наказателното поле на Спортист, Роберт Петров свали към Бето, който отправи удар. Кючуков отрази в първия момент, но Колев протегна крак и от няколко метра прати топката в опразнения ъгъл.