Спортист (Своге) победи Сливнишки герой с класическото 3:0 в мач от последния есенен кръг в Западната "Б" група. Така "шоколадите" събраха 28 точки и ще зимуват на 3 от лидера Пирин (Гоце Делчев), който вчера надделя с 2:1 срещу Банско.

С 2 гола във вратата на "Героя" се отчете Симеон Атанасов, който откри в 11-ата минута, а в 80-ата оформи крайното 3:0. Между головете му за Спортист вкара и Лъчезар Младенов - в 36-ата минута.

След загубата Сливнишки герой остава на предпоследното 9-о място в Западната "Б" група. Както е известно, преди дни тимът на Венци Рангелов се наложи с 4:1 срещу Верея и се класира на 1/8-финалите за Купата на България, където ще има за съперник Септември (Симитли). Спортист пък отпадна след тежко поражение у дома от Литекс - 0:5.

14 кръг
24.11.2011 г. (четвъртък), 14:30 часа
АКАДЕМИК (Сф) - ЧАВДАР (Бяла Слатина) 3:0
1:0 Никола Радулович (15), 2:0 Ивайло Василев (40), 3:0 Борислав Никифоров (80)

26.11.2011 г. (събота), 14:30 часа
ЧАВДАР (Етрополе) - МАЛЕШ (Микрево) 0:2
0:1 Мартин Георгиев (33), 0:2 Мартин Станков (87)

СЕПТЕМВРИ (Симитли) - БДИН (Видин) 2:0
1:0 Андон Гущеров (21), 2:0 Андон Гущеров (60)

ПИРИН (Гоце Делчев) - БАНСКО 2:1
1:0 Мартин Газиев (73-дузпа), 1:1 Юлиян Колушев (90+1), 2:1 Мартин Газиев (90+3-дузпа)

27.11.2011 г. (неделя), 14:30 часа
СПОРТИСТ (Своге) - СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ 3:0
1:0 Симеон Атанасов (11), 2:0 Лъчезар Манчев (36), 3:0 Симеон Атанасов (80)