ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Юношеския национален отбор на България до 16 години загуби с 1:5 от Сърбия в контролна среща срещу връстниците си от Сърбия. Двубоят бе на базата на националния отбор в "Бояна". След два дни двата тима ще се изправят във втора проверка.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Алекса Василич се справи с български защитник и технично преодоля Стефан Смъркалев.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 27-ата минута Сърбия вкара втори гол. Елди Байрамович засече остър пас на Анджелко Павлович и покачи на 2:0 в полза на гостите. Tрето попадение за съперника дойде в 35-ата минута. Василич стреля, но Стефан Смъркалев отби удара му. Последва обаче добавка на Байрамович, който реализира.

В средата на втората част България върна едно попадение. Грешен пас на сръбски футболист изведе Емил Найденов сам срещу вратаря и нападателят на Вихрен намали с премерен удар.

В 84-ата минута Лазар Перанович вкара четвърти гол за Сърбия. Той довкара топката след удар на Душан Макевич спасен от българския вратар. Малко по-късно Макевич реализира пети гол за гостите, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

Припомняме, че мъжките отбори на България и Сърбия са я една група в битката за класиране на Европ 2024 в Германия.

БЪЛГАРИЯ (U16) - СЪРБИЯ (U16) 1:5
0:1 Василич (11), 0:2 Байрамович (27), 0:3 Байрамович (35), 1:3 Найденов (67), 1:4 Перанович (84), 1:5 Макевич (86)

Резултат с изображение за bulgarian football federationБЪЛГАРИЯ: 1. Стефан Смъркалев, 3. Деян Кирилов, 4. Никола Николов, 5. Теодор Райков, 7. Аксел Велев, 9. Марсел Бибишков, 10. Виторио Шотев, 11. Васил Каймаканов, 15. Кирил Цеков, 17. Владимир Драганов, 21. Крум Стойчев

Резултат с изображение за serbian football federationСЪРБИЯ: 1. Вукашин Йованович, 2. Стряхиня Стойкович, 3. Адем Авдич, 4. Матия Жупаняц, 5. Джордже Цветкович, 6. Андрей Бачанин, 7. Един Байрамович, 8. Лука Ранкович, 9. Стефан Младенович, 10. Алекса Василич, 11. Анджелко Павлович