България загуби по позорен начин контролата си от Сърбия с 1:6 на стадион “Партизан” в Белград пред погледа на президента Георги Първанов. Нашите изглеждаха трагично и резултатът  спокойно можеше да бъде двуцифрен, ако не бяха двете спасени дузпи от страна на Георги Петков и изпълнени от Саво Милошевич. Точни за домакините бяха по два пъти Йованович и Саво Милошевич, който изигра последния си мач с националната фланелка. Останалите две попадения отбелязаха Милияш и Лазович. Почетният гол за “лъвовете” бе дело на Благо Георгиев.

2_4.jpgКапитанът на националния ни тим Димитър Бербатов изненадващо напусна терена още в 30-ата минута при резултат 3:1 за сърбите. На полувремето мениджърът на Бербо - Емил Данчев поиска включване по телефона. В ефира на националната телевизия той нападна коментатора на контролата Петър Василев, който обвини Митко за напускането му от игра. "Искам да кажа нещо за господина, който коментира бокс и колоездене. Заради такива като него Бербатов може да обяви утре, че се отказва от националния отбор. Не знам какви поръчки изпълнява този човек и какво цели с изказванията си", изцепи се Данчев.

Домакините пропуснаха дузпа още в 5-ата минута от Саво Милошевич, след като Гошо Петков хвана топката в долния ляв ъгъл. В 9-ата минута все пак сърбите откриха резултата след гол на Милан Йованович. В 15-ата минута съдията даде нова дузпа за съперника за нарушение на Живко Миланов срещу Красич. И този път обаче Гошо Петков хвана топката след удар на Саво Милошевич.

В 20-ата минута нашите изравниха след точно изпълнен пряк свободен удар от страна на Благой Георгиев. Само шест минути по-късно сърбите поведоха, като този път точен бе Йованович. Той получи хубав пас от Саво Милошевич с пета и мина през центъра на отбраната на нашите, след което прати топката във вратата на Петков. В 27-ата минута Саво Милошевич излезе сам срещу нашия страж и пропусна от два метра. Минута по-късно обаче нападателят не сгреши и направи резултата 3:1, след като засече центриране на Красич.

В 30-ата минута Митко Бербатов поиска смяна и напусна терена, а по-късно стана ясно, че е получил разтежение.

В 34-ата минута Саво Милошевич покачи на 4:1 за домакините след нова асистенция на Красич.

Минута по-късно голмайсторът и ветеран в състава на сърбите напусна играта, като се сбогува с феновете.

В 51-ата минута Качар за пореден път прати топката в гредата. Само шест минути по-късно домакините се отчетоха с нова греда. В същата 57-ама минута Милияш направи резултата 5:1 след асистенция на Мърджа. В 67-ата минута Данко Лазович оформи крайното 6:1 след поредната груба грешка на халфовете и нападателите ни.

Едва в края на мача първо Митко Рангелов, а след това Вальо Илиев имаха шанс да вкарат, но вратарят Дишленкович отрази ударите, а и Рукавина изчисти от голлинията./БЛИЦ

Развоят на мача по минути тук

Сърбия – България       6:1
1:0 Йованович (9), 1:1 Благой Георгиев (20), 2:1 Йованович (26), 3:1 Милошевич (27), 4:1 Милошевич (34), 5:1 Милияш (57), 6:1 Лазович (67)

Сърбия: 25.Дишленкович, 6.Иванович, 5.Видич, 13.Лукович, 3.Коларов, 11.Милияш, 10.Станкович, 17.Красич, 14.Йованович, 8.Лазович, 9.Милошевич (35 - 18.Мърджа)
Резерви: 12.Исаилович, 2.Рукавина, 15.Джурич, 4.Качар, 22.Ергич, 7.Тошич, 18.Мърджа

България: 12.Георги Петков, 16.Живко Миланов (46 - 6.Станислав Манолев), 3.Александър Тунчев (46 - 4.Кирил Котев), 5.Валентин Илиев, 2.Михаил Венков (68 - 14.Йордан Минев), 10.Стилиян Петров (65 - 17.Иван Стоянов), 8.Чавдар Янков (46 - 13.Коста Янев), 7.Велизар Димитров, 15.Благой Георгиев, 9.Димитър Бербатов (30 - 11.Цветан Генков), 18.Димитър Рангелов
Резерви: 1.Стоян Колев, 4.Кирил Котев, 14.Йордан Минев, 13.Коста Янев, 6.Станислав Манолев, 11.Цветан Генков, 17.Иван Стоянов

Стадион: "Партизан" - 7000 зрители
Съдия: Петер  Зипел (Германия)