ЦСКА победи с 2:0 Нефтохимик в дебюта на Стамен Белчев начело на клуба. "Червените" стигнаха до победата в Бургас с попадения на Рафаел Перес и Густаво Кулма. С успеха ЦСКА се върна на третото място с 28 точки, колкото има и четвъртият Черно море. Нефтохимик пък е на предпоследно място с 12 точки.

Бившият треньор на ЦСКА Христо Янев не успя да се противопостави на "червените" и след равностойно първо полувреме капитулира след почивката. Колегата му Стамен Белчев пък заложи на доста български играчи сред титулярите.

Първата част не предложи почти нищо интересно, но вторите 45 минути бяха различни. Венци Христов не уцели вратата от 3 метра, а в следващата атака ЦСКА поведе. В 49-ата минута Рафа Перес скочи най-високо при центриране в наказателното поле на Нефтохимик и с глава откри резултата.

Само 10 минути по-късно всичко в срещата бе решено. Густаво Кулма направи отлично двойно подаване с Преслав Йорданов и с удар по земята от точката на дузпата вкара за 2:0 за "червените".

До края на мача Нефтохимик не успя да направи нищо смислено, с което да реализира гол и да върне интригата.

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

Нефтохимик - ЦСКА 0:2
0:1 Рафаел Перес (49), 0:2 Густаво Кулма (59)

Срещата по мунити:
1- Начало на мача
14- Опасен удар на Кулма, но той е блокиран от бранител в зелено
20- Божинов намери чудесно Мариян Огнянов в наказателното поле, но той бе с гръб към вратата и не успя да стреля добре
29- Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но над вратата
45- Край на първото полувреме
_____________________________________
46- Начало на второто полувреме
46- Невероятен пропуск на Венци Христов! Нападателят на Нефтохимик получи топката на метри от вратата и сам срещу Китанов, но ударът му отиде високо над вратата
48- Преслав Йорданов се завъртя и стреля силно, но право в ръцете на вратаря Янко Георгиев
49- ГОЛ ЗА ЦСКА! Рафа Перес скочи най-високо при центриране в наказателното поле на Нефтохимик и с глава откри резултата
59- ГОЛ ЗА ЦСКА! Густаво Кулма направи отлично двойно подаване с Преслав Йорданов, и с удар по земята от точката на дузпата вкара за 2:0 за "червените"
67- Удар на Живко Петков с глава, но без проблеми за Китанов
84- Изстрел на Манев, но неточен
90+1- Живко Петков стреля опасно от въздуха, но Китанов се намеси отлично и изби в корнер
90+2- Край на мача!

Резултат с изображение за нефтохимикНЕФТОХИМИК: 1.Янко Георгиев, 26.Хомей Виктор, 6.Марко Ранджелович, 25.Ангел Грънчов, 19.Михаел Орачев, 8.Николай Дюлгеров, 32.Любомир Божинов, 7.Иван Вълчанов (6911.Атанас Чепилов), 89.Станислав Маламов (3822.Емануил Манев), 21.Мариян Огнянов, 91.Венцислав Христов (5715.Живко Петков)
Резерви: 12.Стоян Колев, 2.Костадин Велков, 20.Яни Пехливанов, 17.Румен Руменов, 22.Емануил Манев, 15.Живко Петков, 11.Атанас Чепилов
Треньор: Христо Янев

Резултат с изображение за цскаЦСКА: 12.Георги Китанов, 31.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Рафаел Перез, 9.Преслав Йорданов (6029.Милчо Ангелов), 10.Арсенио Нунеш, 19.Кирил Десподов (878.Борис Галчев), 20.Петрус Бумал, 22.Никола Колев, 16.Станислав Манолев, 26.Густаво Кулма (747.Диого Виана)
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 8.Борис Галчев, 7.Диого Виана, 29.Милчо Ангелов, 15.Кристиян Малинов, 23.Александър Дюлгеров, 18.Александър Георгиев
Треньор: Стамен Белчев

Бургас, ст."Лазур"
Съдия: Ангел Ангелов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна