Добруджа, Черноломец (Попово) и Черноморец (Бургас) ще бъдат съперниците на ЦСКА, Лудогорец и Локомотив (Пловдив).

Добричлии се наложиха като гост на Септември (Тервел) с 0:3. Антон Иванов отбеляза две попадения - в 27-ата и 68-ата минута на двубоя. Крайният резултат оформи Румен Руменов от дузпа три минути по-късно.

"Червено-жълтите" от Попово пък спечелиха категорично срещу ФК Ловеч - 3:0. Десислав Петков се разписа в 47-ата минута, а две попадения на Радослав Стоилов в 57-ата и 65-ата минута класира Черноломец в следващата фаза, където ще приемат шампиона Лудогорец.

Третодивизионният Черноморец (Бургас) отстрани Етър от Купата на България. Бургазлии взеха срещата с 2:0. Бившият футболист на ЦСКА Станислав Маламов откри резултата в 27-ата минута, а 9 по-късно Живко Петков наказа великотърновци за втори път. По този начин Черноморец (Бургас) ще приеме Локомотив (Пловдив) на стадион "Лазур".