Воденият от Станимир Стоилов Анортозис стигна до важна победа с 2:1 като гост на АЕК (Ларнака). Мачът бе първи сблъсък между двата отбора от 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на Кипър. Реваншът е на 16 март от 16:00 часа.

След днешния успех селекцията на Мъри е фаворит за класирането в следващата фаза. Купата е основната цел на Стоилов, който иска на всяка цена да класира Анортозис в евротурнирите.

Българският национал Станислав Ангелов започна двубоя на резервната скамейка, но още в 27-ата минута влезе принудително на терена, заменяйки контузения капитан Кристос Марангос.

Точни за гостите бяха французинът Винсент Лабан в 19-ата минута и шотландецът Марк Фотерингам в 32-ата. Малко преди почивката Том Калуве намали за АЕК (Ларнака), а през второто полувреме нов гол не падна.

В последните няколко минути отборът на Мъри игра с човек по-малко, след като в 82-ата Мартинс получи червен картон. /БЛИЦ