С хеттрик на Станислав Костов Берое се наложи с 3:1 над Верея в контрола, играна на клубния стадион на "зелените", информира сайтът на представителя на "А" група.

Гостите откриха чрез Джонатан в 7-ата минута, но допуснаха обрат и загубиха. Костов първо изравни от дузпа в 19-ата минута, а секунди преди почивката се разписа за втори път - 2:1. Успехът на Берое бе затвърден в 89-ата минута отново от бившия футболист на ЦСКА и "Ботев" (Пд).

Участие в срещата през първото полувреме взе десният бек Даниел Манджуков, който минава проби в Берое.

Следващият мач на заралии е в неделя, 23 ноември, от 17:30 часа срещу Славия. Двубоят е от 16-ия кръг на "А" група.

Берое (Стара Загора) – Верея (Стара Загора) 3:1
0:1 Джонатан (7), 3:1 Станислав Костов (19-д, 44, 89)

Берое (Стара Загора): 73. Иван Караджов (82 – 1. Михаил Михайлов) – 2. Даниел Манджуков (46 – 28. Веселин Пенев), 24. Михаел Ковачевич (65 – 3. Владимир Зафиров), 5. Танко Дяков, 15. Георги Динков – 27. Игор Джоман (46 – 70. Георги Костадинов), 4. Аласан Н’Диайе (77 – 14. Пейчо Енчев) – 11. Крис Гади (46 – 8. Самир Аясс), 9. Станислав Костов, 25. Димо Бакалов (77 – 13. Емин Ахмед) – 30. Жуниор Мапуку (65 – 26. Салим Керкар)
Старши треньор: Петър Хубчев

Верея (Стара Загора): 1. Ясин Ел Каруби, 20. Николай Костов (46 – 17. Абделкрус), 3. Живко Желев (к), 4. Цветелин Радев (40 – 5. Петко Ганев), 77. Васил Ботев, 10. Джунейт Яшар (77 – 14. Николай Киров), 2. Джунейт Али, 6. Якуб Идризов (81 – 18. Константин Атанасов), 45. Исус Ангелов (46 – 20. Петър Казаков), 9. Джонатан Нанизаямо (67 – 19. Стелиян Евтимов), 99. Ангел Костов (77 – 7. Ивелин Илиев)
Старши треньор: Радостин Кишишев