Старшата възраст на Черно море пропусна да победи връстниците си от Етър, като срещата от 20-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години завърши 0:0.

Двубоят се игра при отлично време на стадиона под Аспаруховия мост и премина изцяло под диктовката на домакините. Младите "моряци" взеха инициативата още от самото начало, като само през първото полувреме пропуснаха 5 чисти голови положения. След почивката натискът на варненци стана още по-осезателен, но "виолетовите" се бяха окупирали добре. Основната цел на талантите от Велико Търново бе топката да е по-далеч от вратата им.

Добри изяви по левия фланг имаха Мурадов и Капитанов, които създадоха много опасни ситуации, но централният нападател Васил Тачев не успя да ги материализира. Следващия кръг възпитаниците на треньора Венци Маринов, които са на 4-ото място преди останалите срещи от кръга, имат тежко гостуване на лидера Литекс.

Съставът на Черно море: Радостин Русев, Николай Димитров, Светлин Фърков, Исмет Мурадов, Илия Стоев, Иван Добрев, Петър Петров (60-Симеон Михайлов), Васил Тачев, Иван Георгиев, Янчо Андреев (74-Вилиян Николов), Илиян Капитанов