Черно море победи с 2:1 ЦСКА в дербито на 8-ия кръг от Елитната юношеска група до 19 години. След равностойно начало първи до гол стигнаха "армейците", като точен в 21-ата минута бе Хайредин.

"Моряците" реагираха веднага и в 37-ата след асистенция на Михайлов, Радев прати топката в мрежата след хубав удар с глава - 1:1.

Подкрепяни от най-верните си фенове талантите на Черно море продължиха да атакуват и в 54-ата минута Мустафа засече с глава центриране на Тисовски за победното попадение - 2:1.

До края домакините пропуснаха да стигнат до още по-убедителен успех, но чисти положения пропиляха Илиев, Димитров и Николов. От своя страна "червените" също имаха своите шансове, но не успяха да ги реализират. Така въпреки кадровите проблеми възпитаниците на треньорския тандем Тодор Каменов – Валентин Станчев постигнаха 5-ата си поредна победа и се укрепиха в челото на класирането с 16 точки. ЦСКА остана на 4-ото място с 18, изоставайки с 3 от лидера "Левски".