Черно море победи с 2:1 Локомотив (София) в мач от последния 17-и кръг на есенния полусезон в Елитната юношеска група до 19 години.

"Моряците" започнаха двубоя със самочуствие и още в 14-ата минута откриха резултата чрез Васил Тачев, който технично с глава прехвърли вратаря на гостите. В 23-ата отново Тачев бе точен след хубав самостоятелен пробив - 2:0.

През второто полувреме надмощието на домакините продължи, но при една от редките си атаки в 71-ата минута "железничарите" стигнаха до почетно попадение. Въпреки многобройните кадрови проблеми и умората в края на сезона наставникът на Черно море Венци Маринов заяви, че е доволен от представяне на момчетата си. Независимо от изхода на останалите срещи от 17-ия кръг "моряците" ще зимуват на 2-о място в класирането с 33 точки и голова разлика 36:14.

Черно море: Радостин Русев, Николай Димитров (88-Добромир Николов), Иван Георгиев, Исмет Мурадов(70-Свилен Петков), Илия Стоев (75-Янимир Янков), Светлин Фърков, Иван Добрев, Вилиян Николов, Симеон Михайлов, Любомир Михалев, Васил Тачев (85-Петър Петров)