Старшата възраст на Черноморец се поздрави с категоричната победа с 5:0 при гостуването си на Любимец в мач от 26-ия кръг от първенството в Елитната юношеска група.

Младите "акули" доминираха през цялото време, но откриха резултата в самия край на първата част чрез Милен Гамаков.

След почивката яркото превъзходство на по-класния тим придоби и цифрово изражение. На два пъти точен беше Бранимир Костадинов, а по веднъж мрежата поразиха Живко Петков и Александър Иванов. Освен голмайсторите Костадинов и Петков треньорският тандем Антон Спасов-Мирослав Кралев ползва от представителния мъжки тим и Яни Пехливанов.

С актив от 48 точки бургаските юноши отстояват 2-ото си място в групата и в следващия - 27-и кръг са домакини на Черно море на 3 май (вторник). /БЛИЦ