Литекс постигна осма поредна победа в Елитната юношеска група до 19 години. "Оранжевите" размазаха с 5:0 Пирин 2001 на Ивайло Андонов в мач от 16-ия кръг на първенството.

Звездата на старшата на Литекс Янаки Смирнов отбеляза два гола - в 33-ата минута от дузпа и в 50-ата. По едно попадение добавиха Георги Миланов (50), Димитър Георгиев (80) и Тодор Тодоров (87).

"Това бе най-добрият ни мач", заяви треньорът на Литекс Николай Димитров.

"Момчетата играха силно. Отбелязахме пет гола, изпуснахме още няколко положения. През всичките 90 минути контролирахме топката и лесно се озовавахме на голови ситуации. Това е начинът да се развиваме и да се доближим до нивото на мъжкия футбол", добави Николах Димитров.

Литекс вече води на върха с 10 точки пред преследвачите Славия и Черно море, които записаха равенства в мачовете си от 16-ия кръг. /БЛИЦ

Съставът на Литекс: Конов, Ванев (65-Сименов), Недялков (75-Тренчев), Кандарашев, Тафраджийски (65-Малинов), Славчев, Руменов, Г. Миланов, Т. Тодоров, Каишев (75-Д. Георгиев), Смирнов