Литекс и Черно море завършиха 0:0 в мач от Елитната юношеска група до 19 години, игран в Ловеч. Двубоят бе наблюдаван от цялото спортно-техническо ръководство на Литекс, както и от легендите Пламен Гетов и Петър Хубчев. Цял мач за "оранжевите" игра талантът Тасков, който носи фамилията на нашумелия напоследък футболен съдия.

Въпреки транспортните неволи и умората от пътуването "моряците" започнаха по-активно и още във 2-ата минута Атанас Илиев бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но пропусна. Надмощието на гостите продължи през първото полувреме и те пропуснаха още няколко изгодни положения за гол. След почивката домакините изравниха играта, но ударите им бяха неутрализирани от стабилния страж на Черно море Николай Кирчев.

Треньорският тандем на "моряците" Тодор Каменов и Валентин Станчев заявиха пред клубния сайт, че са доволни от старанието и себераздаването на избраниците си. В четвъртък старшата на Черно море гостува на Славия в мач за Купата на БФС.

"Стана здрав двубой, в който контролирахме събитията. Неумението пред гола обаче ни изигра лоша шега. Нека обаче не забравяме, че играем с момчета, които са с една година по-малки", коментира пък треньорът на Литъкс Евгени Колев.

От началото на първенството в Елитната юношеска група до 19 години "оранжевите" имат 8 победи, 4 равенства и 1 загуба.