"Ботев" (Пловдив) разби с категоричното 5:0 Сливен в мач от отложения 18-и кръг на Елитната юношеска група до 19 години. "Жълто-черните" решиха двубоя в началото на втората част, когато отбелязаха 3 бързи гола.

Срещата започна с очакван домакински натиск, но възпитаниците на Иван Кочев не бяха съсредоточени пред вратата на Сливен и изпуснаха няколко чисти положения. Гостите от своя страна направиха опасни контраатаки, като при една от тях футболист на "войводите" излезе сам срещу Росен Андонов, но стражът на "Ботев" се намеси отлично и спаси.

В 30-ата минута Валентин Веселинов и Лъчезар Ангелов направиха отлично двойно подаване и последният с хубав удар откри резултата.

След почивката "канарите" започнаха вихрено. В 50-ата минута Валентин Веселинов получи добра топка пред малкото наказателно поле и отблизо покачи на 2:0. Само няколко минути по-късно Данаил Йорданов бе изведен в наказателното поле и с удар по земя в далечния ъгъл направи резултата класически.

В 63-ата след атака отляво последва центриране, вратарят на гостите се размина с топката и Димитър Димитров от 1 метър направи 4:0. Крайният резултат оформи Константин Атанасов, след като капитанът на "жълто-черните" засече от воле центриране на Християн Казаков от корнер.

След успеха "канарчетата" събраха 53 точки и заемат 6-ото място във временното класиране на Елитната юношеска група до 19 години.

Съставът на "Ботев": Росен Андонов, Димитър Мичков, Радослав Терзиев, Любомир Петров (45-Димитър Димитров), Николай Андреев, Християн Казаков, Константин Атанасов (80-Петър Караджов), Йордан Дочев, Данаил Йорданов (63-Антоан Кехайов), Лъчезар Ангелов, Валентин Веселинов (67-Николай Пачев).