"Ботев" (Пловдив) разби с 5:0 като гост Спортист (Своге) в мач от 19-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на изкуствения терен в Мездра.

Срещата премина при пълно превъзходство на "канарчетата", но въпреки това първото попадение падна в края на първата част, като негов автор бе Константин Атанасов. Две минути след началото на второто полувреме отново младокът се разписа, а в 60-ата оформи и своя хеттрик.

Останалите 2 гола отбелязаха Димитър Димитров в 75-ата минута и Лъчезар Ангелов в 82-ата.

Двубоят в Мездра пропуснаха Петър Караджов, Любомир Парис, Любомир Цуцов и Николай Пачев.

"Доволен съм донякъде от показаното на терена. Имаше някои хубави неща, но ни очаква още много работа. Освен отбелязаните голове пропуснахме и още много положения", заяви пред клубния сайт треньорът на "канарчетата" Иван Кочев.