"Левски" разби с 4:0 Пирин в мач от 4-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Гостите от Благоевград бяха водени от Ивайло Андонов и Тодор Лулейски, тъй като новият наставник Мирослав Митев има ангажименти с младежкия национален отбор, който в четвъртък приема Холандия в евроквалификация в Ловеч.

Мачът започна отлично за "сините", които още във 2-ата минута откриха резултата чрез талантливия нападател Цветелин Тонев. До почивката се разписа и Цветелин Чунчуков, а през второто полувреме вкараха още Никола Яначков и юношеският национал Доменик Аврамов.

За "Левски" това бе трета победа от началото на сезона в Елитната юношеска група до 19 години. Избраниците на Викторио Павлов претърпяха загуба на старта - 1:2 като гост на Чавдар (Етрополе), след което записаха три поредни успеха.

Загубата пък е втората поредна тежка за новия благоевградски отбор след обединението. Преди седмица "орлетата" паднаха у дома с 0:5 от Литекс. /БЛИЦ