Юношите старша възраст на "Левски" (набор 1993) победиха с 2:0 ЦСКА във вечното дерби от 1/2-финалите за Купата на БФС. Сблъсъкът се игра на изкуствения терен на "Герена" пред около 500 зрители. На мача присъстваха спортният директор на "Левски" Георги Иванов, шефът на школата и нов помощник треньор на Ясен Петров - Бисер Хаздай. От страна на "червените" на "Герена" бяха шефът на школата Георги Георгиев, Георги Велинов, Методи Деянов и още няколко треньори на юношески формации.

И двете попадения за успеха на "сините" паднаха преди почивката. Първото го реализира звездата на тази формация на "Левски" Тодор Чаворски, който тренира с мъжкия състав. По-известният с прякора си Тото талантлив наказател наказа ЦСКА в 8-ата минута. Тогава Чаворски бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и се разписа с глава след центриране от ляво на Доменик Аврамов - 1:0.

В 31-ата минута домакините организираха нова атака по лявото крило. След центриране Николай Иванов оставен непокрит в наказателното поле стреля над вратата.

В 40-ата минута Тото Чаворски центрира остро от корнер, а в полето на "армейците" Илия Мунин успя да засече с глава топката и да я прати в мрежата на вечния съперник, удвоявайки преднината на домакините - 2:0.

През второто полувреме двубоят бе равностоен, но домакините от "Левски" отново създадоха по-чистите положения. В 53-ата минута ЦСКА направи малко по-интересна атака отдясно, но защитник на "сините" се справи. В следващата минута играчите на "Левски" на два пъти обстрелваха вратата на ЦСКА. Доменик Аврамов навлезе в наказателното поле, но след силен удар вратарят на "червените" изби в корнер.

В 69-ата минута Милен Иванов от ЦСКА центрира от пряк свободен удар, но слабо и защитата на "Левски" се справи. В 77-ата минута бранител на "армейците" спря топката на голлинията след удар на Чаворски отдясно в наказателното поле.

На финала "Левски" ще спори с Литекс, който елиминира Славия в другата 1/2-финална среща. На стадион "Салито" "оранжевите" се наложиха с 5:1 срещу "белите".

Головете за Литекс отбелязаха Кирев, Тафраджийски, Кирилов, Здравчев и Минчев. Литекс имаше тотално превъзходство през целия мач, въпреки че съставът бе съставен само от играчи, родени през 1994 и 1995 г.