"Левски" надделя с минималното 1:0 срещу ЦСКА във вечното дерби, което бе последен мач от програмата на 6-ия кръг в Елитната юношеска група до 19 години.

Победното попадение за "сините" в двубоя на "Герена" реализира Георги Павлов с глава секунди преди почивката. По този начин селекцията на Викторио Павлов спря победния ход на "червените", които преди днешния мач имаха пълен актив от 15 точки след 5 поредни победи. Сега кръвните врагове се изравняват в челото, а зад тях с по 13 точки са шампионът от миналия сезон Литекс, както и Славия.

И това издание на вечното дерби не мина без скандали. Десетина минути преди края сблъсък на терена доведе до два червени картона, което принуди "сини" и "червени" да доиграят двубоя с по 10 човека. Първо бе изгонен Тодор Чаворски от състава на домакините за сблъсък и пререкания с Ангел Грънчов. Минута по-късно съдбата му последва и Грънчов, който си позволи да репликира рефера Борислав Колев. Малко по-рано прехвърчаха искри и между капитана на "Левски" Асен Георгиев и резервата на ЦСКА Кристиян Петров. Двамата се сдърпаха, но бързо бяха разтървани и до по-сериозни инциденти не се стигна.

Преди почивката по-опасните голови ситуации бяха пред вратата на ЦСКА. С пропуски се отчетоха капитанът Асен Георгиев и Цветелин Чунчуков. За "червените" пък най-чистото положение пропиля Антон Карачанаков, който бе изведен сам срещу Димитър Илиев след почивката и опита да го прехвърли, но топката бе изчистена от притичал бранител на "сините" малко преди да влезе във вратата.

"ЛЕВСКИ" - ЦСКА 1:0
1:0 Георги Павлов (45)

"ЛЕВСКИ": Димитър Илиев, Илия Мунин, Георги Павлов (54-Николай Иванов), Георги Пейчев, Асен Георгиев, Васил Минев, Цветелин Тонев (46-Тодор Чаворски), Никола Яначков (66-Пламен Илиев), Цветелин Чунчуков, Марио Янков, Доменик Аврамов (74-Георги Йонев)
Треньор: Викторио Павлов

cska_logo.JPG
ЦСКА: Ивайло Крушарски, Младен Люсков (85-Йордан Димитров), Калоян Бонев, Адриан Тодоров, Ангел Грънчов, Танжу Хайредин, Антон Карачанаков, Милен Иванов, Мартин Маринов (56-Георги Василев), Иван Стойчев (46-Кристиян Петров), Никола Георгиев (84-Кристиян Димитров)
Треньор: Альоша Димитров