Юношите старша възраст на Славия (родени 1991 година) отпаднаха от Републиканското първенство, след като загубиха с 0:1 у дома от Видима-Раковски на реванша от 1/8-финалната фаза. Първият мач преди седмица в Севлиево завърши 0:0 и така селекцията на Стефан Панков се класира напред.

Както е известно, "белите" спечелиха шампионската титла миналата година, когато набор 1990 би с 1:0 Левски на финала.

При гостуването в София юношите на Видима изиграха много добър мач, като победата дойде след автогол на играч от Славия в 68-ата минута. На вратата на тима от Севлиево отново пази титулярният страж на мъжкия отбор - Пламен Илиев. Той опази вратата си по перфектен начин, а в 43-ата минута спаси и дузпа.

По-рано ви информирахме, че за следващата фаза на Републиканското първенство се класират Левски, ЦСКА и Черноморец, а напред продължават още Черно море, Чавдар (Етрополе), Светкавица и Локо (Сф). Жребият за 1/4-финалите е днес. /БЛИЦ