Спартак (Варна) отпадна нещастно от държавното първенство за юноши старша възраст (родени 1990 година). При гостуването на съименниците си в Плевен "соколите" направиха 1:1 и са аут от Републиканското с общ резултат 2:3 след загубата с 1:2 в морската столица преди дни.

Гостите поведоха с 1:0 след попадение на Станислав Желязков още в 15-ата минута. Те продължиха с натиска и удариха греда, след което пропуснаха още две положения. Четвърт час преди края на двубоя обаче "соколите" допуснаха да им изравнят и по този начин отпаднаха незаслужено, информира ole-bg.

Съставът на Спартак (Варна): Християн Радев, Станислав Христов, Мариян Темелков, Дилян Жеков, Илия Караколев, Янко Янков, Мануел Манолов, Станислав Желязков, Михаел Михалев, Ивайло Димитров (Георги Димитров, Станислав Николов, Николай Роев, Димитър Борисов)
Треньор: Тодор Попов