Юношите старша възраст на ЦСКА (родени 1990 година) отстраниха Литекс от 1/8-финалите на Републиканското първенство. "Червените" удържаха равенство 1:1 при гостуването си в Ловеч и с общ резултат 3:2 продължават напред.

"Армейците" откриха резултата в средата на второто полувреме при първия си удар към вратата на домакините, а в 80-ата останаха с човек по-малко след като вратаря им получи директен червен картон за удар без топка на противников състезател.

Футболистите на Литекс успяха да изравнят четири минути преди края чрез Илия Миланов, но не успяха да докарат мача до продължения, информира "Гонг". "Оранжевите" претендираха и за две неотсъдени дузпи в тяхна полза, а публиката изпрати съдийската тройка с мощни освирквания. /БЛИЦ