Юношите старша възраст на Берое (набор 1998) победиха за втори път връстниците си от Локомотив (Пловдив) и се класираха за следващата фаза на турнира за Купата на БФС. Момчетата на Иван Гаджев спечелиха с 3:1 на стадиона в пловдивския парк "Лаута" и заслужиха мястото си на 1/4-финалите след общ успех от двата мача 5:1.

Талантите на Берое излязоха на реванша с два гола аванс след двубоя в Стара Загора, а Виктор Петров откри резултата още в 1-ата минута – 0:1. Домакините изравниха в 15-ата минута, но Цветелин Атанасов отново даде преднина на "зелените" в 25-ата. През втората част падна още едно попадение, дело на Руси Чернаков, който се разписа за 1:3 в 65-ата минута.

Своите реванши предстои да изиграят и другите набори на Берое, които участват в турнира за Купата на БФС. Берое 2002 излиза днес от 14 ч. срещу Добруджа 1919 2002 с преднина от 6 чисти гола, извоювани в Добрич. Отново в Стара Загора, но в четвъртък Берое 2000 ще играе с гол аванс в реванша срещу ФК София след 0:1 в първия двубой.