В трудните атмосферни условия на жега и задух Черноморец (Бургас) разби с 5:2 гостуващия Етър в мач от предпоследния 33-и кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години.

Победата укрепи възпитаниците на треньорския тандем Антон Спасов-Мирослав Кралев на второ място в класирането с актив от 63 точки. В последния кръг бургаските юноши имат гостуване на коронования за шампион Литекс на 12 юни (неделя).

В мача днес на централния терен на стадион "Черноморец" домакините дръпнаха с 2:0 до почивката след попадения на Йордан Йорданов и Живко Петков. Малко след началото на второто полувреме Йорданов покачи на 3:0 и младите "акули" помислиха, че са си свършили работата. От това се възползваха "болярите", които вкараха два гола и намалиха опасно резултата до 3:2.

"Акулите" обаче върнаха здравата дисциплина в играта си и не допуснаха обрат. Милен Гамаков реализира за 4:2, а Станислав Дрянов оформи крайното 5:2. /БЛИЦ