България започна с равенство 2:2 срещу Сърбия на старта на Европейското първенство по минифутбол в Хърватия.

Двубоят започна по-добре за сърбите, които първи стигнаха до гола с попадението на Никола Мандич. Нашите осъществиха обрат между 7-ата и 14-ата минута, когато Заприн Голачки се разписа на два пъти.
Сърбия продължи да напада и на два пъти удари гредите на българската врата, за да се стигне до изравняване минута преди края на първата част (19'), когато Ненад Стефанович направи 2:2.

Втората част бе равностойна, макар по-чистите положения за гол да бяха пред нашата врата. Сърбите пропуснаха няколко добри възможности, при които българската отбрана имаше късмет. Минути преди края Георги Ангов можеше да вкара, но сръбският вратар се справи на два пъти с ударите му. В последните секунди отново Ангов стреля, но ударът му бе блокиран.

Утре на нашите предстои мач със Шотландия (11:00 часа), а победата е задължителна заради това, че в последната си битка от групата срещаме европейския шампион Румъния (24 септември).