Стефан Грозданов спря амбициите за титла на бившия си тим Локо (Сф). Пирин завърши наравно със столичани - 1:1, само два кръга след като разби друг претендент за титлата Литекс с 4:1. Даниел Младенов откри в 46-ата минута, а Мартин Камбуров изравни от спорна дузпа секунди преди края. Малко преди това защитникът на “железничарите” Георги Марков получи червен картон и няма да играе в мача с Левски след 3 дни.

Преди тази среща “червено-черните” имаха пет поредни победи, а за последно загубиха точки през ноември (2:2 с ЦСКА). Пирин все още няма поражение през пролетния полусезон.

Първата част премина при поделено надмощие на двата тима. В 22-ата минута бе най-чистото положение за Локомотив. Кристиян Добрев центрира, Макенджиев не се намеси добре, топката стигна до Мартин Камбуров, но ударът му на празна врата беше крайно неточен.

Второто полувреме започна обещаващо. Драги Коцев пусна към Даниел Младенов и младият нападател с техничен шут отбеляза за 1:0 още в 46-ата минута. В 65-ата минута Ризов подаде на Кондев, той навлезе в пеналта и стреля, но Левашки спаси удара му.

В 82-ата минута Георги Марков удари с лакът в лицето на Юлиян Попев и бе изгонен. Това е вторият му червен картон тази пролет.

В 90-ата минута нападателят Преслав Йорданов получи топката в наказателното поле и падна пред Диян Молдованов, за което Стефан Спасов Пастата даде дузпа. Положението обаче бе повече от спорно. Мартин Камбуров не пропусна от бялата точка и донесе точката на своя тим./БЛИЦ