Носителят на „Златната топка“ за 1994 г. Христо Стоичков използва профила си във „Фейсбук“, за да отбележи 36-годишнината от първия си гол за националния отбор на България.

„На 21 януари 1988 година изпитах едно от най-прекрасните усещания – да вкарам гол за България! Вече имах победа над Белгия, но попадението ми за 3:2 над Катар ще помня винаги! Първият от 37 незабравими гола за България!“, написа Камата в социалната мрежа.

На днешния ден преди 36 години Христо Стоичков бележи третия гол за успеха на България на стадион „Шейх Джасим Бин Хамад“ в Ал Сад. Той се появява в игра през второто полувреме, след като на почивката заменя Христо Колев-Бащата от Локомотив (Пловдив).

За Стоичков това е четвърти мач за националния отбор. По това време той е на 21 години и на клубно ниво носи екипа на ЦСКА.