Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

Премиерът на България Бойко Борисов отбеляза два гола за успеха с 5:2 на сборен отбор на България срещу MTG United for Peace в благотворителния Мач на звездите. Средствата от него ще бъдат използвани за подпомагането на 30 деца, лишени от родителски грижи, които искат да продължат образованието си в спортни училища.

Освен Борисов в състава на Нова ТВ личаха имената на Христо Стоичков, Любослав Пенев, Илиан Илиев и Гошо Гинчев. Отборът на фондацията пък бе предвождан от финландската легенда Яри Литманен. В състава бяха още Крейг Хигнет, Торе Педерсен, Видар Рисет, Ян Ааге Фьортофт, Ерланд Йонсен, Вив Андерсън, Джими Картър, Брайн Дийн. На терена излезе и бившият национал и футболист на ЦСКА Светослав Петров. Отборът на Бойко Борисов бе със сини екипи, което предизвика недоволството на Христо Стоичков на полувремето, който поиска следващия път да бъде с червена фланелка.

Двубоят се игра в две полувремена по 30 минути.

Първата част предложи много зрелище на зрителите по трибуните на стадион “Васил Левски”. Още в 8-ата минута Христо Стоичков проби по лявото крило и подаде на празна врата към Пламен Стоянов. Натискът на “сините” продължи и в 11-ата минута Илиан Илиев падна артистично в наказателното поле, а Антон Генов веднага отсъди наказателен удар. Изстрелът на премиера Бойко Борисов обаче мина встрани от вратата.

Още в следващата атака Борисов се реваншира и вкара първия си гол, покачвайки на 2:0, след като бе изведен на празна врата от Стоичков. След 5 минути резултатът вече бе класически. Бойко Борисов изведе в коридор Пламен Стоянов, който вкара с удар по земята покрай вратаря.

Отборът на MTG отговори с най-красивото попадение в мача. Мишел Дензи заби неспасяемо топката във вратата след страхотен удар от въздуха от ъгъла на наказателното поле отляво.

В 27-ата минута падна последният гол прди паузата. Антон Генов отсъди втора дузпа за блъскане в гръб срещу Пламен Стоянов, а Бойко Борисов този път не сбърка. Така след едно полувреме отборът на премиера водеше с 4:1.

Още в началото на второто полувреме отборът на Нова ТВ отбеляза пето попадение. Старши треньорът на “Левски” Илиан Илиев копна чудесно топката към Стоянов, който от 6-7 метра простреля вратаря – 5:1.

В 36-ата минута Яри Литманен показа класата си и вкара от дузпа за 5:2. Финландецът показа, че за него футбола няма тайни и с техничен удар прати топката в горния ляв ъгъл на врата.

Съдийската бригада, начело с Антон Генов, си заслужиха недоволството на Христо Стоичков, след като отмениха негов гол в 44-ата минута. Бойко Борисов стреля силно, топката рикошира в гредата и попадна в Камата, който простреля вратаря, но попадението бе отменено заради засада. Легендата на българския футбол дори пробва здравината на напречната греда след мощен шут от дузпата малко преди последния съдийски сигнал.