Черно море спечели с 1:0 гостуването на Славия и прекъсна серията си от три поредни загуби в шампионата. В герой за "моряците" се превърна Исмаил Иса, който във втората минута на добавеното време на двубоя от 17-ия кръг на efbet Лига отбеляза страхотен гол със задна ножица. Защитникът на домакините Христо Попадийн не успя да изчисти добре центрираната топка, която се озова при Иса на далечната греда, откъдето той я засече със задна ножица, тя се отби в напречната греда и влетя във вратата на Георги Георгиев.

Благодарение на успеха Черно море се изкачи на шестото място с 24 точки, пращайки Славия на седмата позиция. "Белите" имат 23 точки, като рискуват да бъдат задминати и от Берое (с 21 преди гостуването утре на Дунав).

Мачът днес беше специален за треньора на Славия Златомир Загорчич - негов стотен начело на най-стария столичен клуб. Избраниците му обаче го разочароваха, отстъпвайки на "моряците".

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Избраниците на Илиан Илиев доминираха през по-голямата част от мача, особено след 68-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко. Съдията Радослав Гидженов изгони Николай Дюлгеров за втори жълт картон и Славия трябваше да се справя в намален състав. В крайна сметка "белите" отстъпиха с 0:1 и са без победа в трети пореден мач в първенството.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Исмаил Иса (90+2)

Най-интересното по минути:
1 - Първи съдийски сигнал.
15 - Първите минути на срещата са равностойни, като пред гостите за момента се откри най-чистата ситуация за гол.
24 - Иса се озова на позиция за изстрел, от малък ъгъл стреля неточно.
32  Мартин Минчев пропусна отличен шанс. Футболистът на Черно море не успя да вкара на празна врата, след като преодоля излезлия да го пресрещне вратар на "белите" Георги Георгиев, който се подхлъзна.
36  Илиан Илиев-младши се озова сам срещу Георгиев, вратарят на Славия успя да избие топката с крак.
38  "Моряците" отново пропускат. След центриране отляво, Илиан Илиев стреля към вратата на Славия, но неточно. Исмаил Иса бе много близо да засече топката на далечната греда, но се размина с нея точно пред голлинията.
45 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
57  Илиан Илиев-младши е сменен от Дани Кики.
59  Патрик Андраде пропиля добра възможност, пращайки топката в аут.
60  Кики вкара с глава, но попадението правилно не беше зачетено заради засада.
63  Емил Стоев отстъпва място на Дарко Тасевски.
67  Добър шанс за домакините. Галин Иванов стреля, Митрович улови топката.
68  ЧЕРВЕН КАРТОН! Славия остана с 10 човека. Николай Дюлгеров фаулира Мартин Минчев, съдията Радослав Гидженов му показа втори жълт картон и съответно червен.
78  Мартин Минчев излиза, в игра за гостите се появява Алваро Кардосо.
81  Лъчезар Йорданов заменя Патрик Андраде.
83  Георги Йомов влиза за домакините, Ради Кирилов е заменен.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+2  ГОООЛ!! Черно море поведе след страхотно попадение на Исмаил Иса! Христо Попадийн не успя да изчисти добре центрираната топка, която се озова при Иса на далечната греда, откъдето националът на "моряците" засече със задна ножица, отби се в напречната греда и влетя във вратата на Георги Георгиев.
90+5 - Край на мача. Черно море победи Славия с 1:0.

Славия: 13.Георги Георгиев, 4.Петър Патев, 15.Емил Виячки, 38.Милен Гамаков, 83.Христо Попадийн, 71.Емил Стоев (63  14.Дарко Тасевски), 73.Венцислав Бенгюзов, 5.Николай Дюлгеров , 11.Радослав Кирилов (83  35.Георги Йомов), 33.Галин Иванов , 9.Цветелин Чунчуков
Резерви: 32.Антонис Стериакис, 23.Владислав Узунов, 35.Георги Йомов, 55.Андреа Христов, 14.Дарко Тасевски, 19.Димитър Велковски, 22.Илиан Мицански
Треньор: Златомир Загорчич

Черно море: 18.Миодраг Митрович, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов, 5.Стефан Станчев, 2.Цветомир Панов, 10.Илиан Илиев-младши (57  99.Дани Кики), 7.Патрик Андраде  (81  31.Лъчезар Йорданов), 72.Родриго Енрике, 71.Васил Панайотов, 90.Мартин Минчев (78  20.Алваро Кардосо), 9.Исмаил Иса
Резерви: 26.Иван Дичевски, 44.Димитриос Хантакиас, 93.Фахд Актау, 31.Лъчезар Йорданов, 99.Дани Кики, 20.Алваро Кардо, 8.Емил Янчев
Треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Славия", София
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация