България разби Грузия с 4:1 в контролна среща на Националния стадион "Васил Левски". Дебют за националния ни тим направи Борислав Цонев, а головете реализираха Тодор Неделев (20), Димитър Илиев (34-дузпа), Спас Делев (44) и Андреа Христов (52). Резервата Зурико Давиташвили (77) се разписа за грузинците.

Още във 2-ата минута Жорж Микаутадзе шутира от далечна дистанция и след рикошет в тялото на Петко Христо топката излезе в корнер, след който не последва опасност пред вратата на Николай Михайлов. Лека полека "лъвовете" започнаха да поглеждат по-честно в предни позиции и в 14-ата минута Тодор Неделев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Васил Божиков игра с глава, но вратарят Мамардашвили изби в корнер. Веднага последва ново центриране и отново Божиков стреля с глава, но право в ръцете на Мамардашвили. В 20-ата минута Тодор Неделев изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката във вратата на Мамардишвили, който не реагира както трябва - 1:0. Три минути след гола Тситаишвили центрира в наказателното поле на България, след което Какабдзе стреля с глава, но неточно в аут.

В 33-ата минута Какабадзе повали Димитър Илиев в наказателното поле и секунди по-късно потърпевшият реализира отсъдената дузпа за 2:0. Четири минути след това Тситаишвили изпълни опасен пряк свободен удар от дъгата пред наказателното поле и Николай Михайлов само изгледа как топката премина на сантиметри покрай вратата. В 39-ата минута Тсутаишвили се измъкна зад гърба на защитата и нахлу в наказателното поле, но топката му бе избита в корнер, а секунди след това Какабадзе падна в наказателното поле на България, но Андреа Христов игра чисто и не последва дузпа. В 43-ата минута Чакветадзе изпълни пряк свободен удар и прати топката в ръцете на Михайлов. Минута по-късно Тодор Неделев асистира на Спас Делев, който направи преднината на "лъвовете" класическа - 3:0. Малко след Делев отново можеше да се разпише, но Мамардашвили отрази удара му.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Малко след почивката Тситаишвили стреля от пряк свободен удар, но встрани от лявата греда на вратата на Николай Михайлов. В 52-ата минута Андреа Христов се разписа с глава за 4:0, след като засече центриране на Тодор Неделев. След попадението темпото спадна и двата тима извършиха редица смени за освежаване на съставите си.

В 70-ата минута капитанът на гостите Какабадзе поучи извеждащ пас зад българската защита, но Николай Михайлов излезе предвидливо и пресече подаването, хващайки топката. Седем минути по-късно резервата Зурико Давиташвили се възползва от грешка в българската отбрана и вкара гол за 4:1. До края на мача последва отпускане в редиците на "лъвовете" и грузинците се опитаха да натиснат в търсене на второ попадение. В 90-ата минута Давиташвили центрира от пряк свободен удар и топката бе избита в корнер, а след него Димитър Велковски за малко не си вкара куриозен автогол.

Така след равенството 1:1 с европейския шампион Италия и победата с 1:0 срещу Литва в световните квалификации "лъвовете" зарадваха родните фенове на футбола и с убедителен успех.

БЪЛГАРИЯ - ГРУЗИЯ 4:1
1:0 Тодор Неделев (20), 2:0 Димитър Илиев (34-дузпа), 3:0 Спас Делев (44), 4:0 Андреа Христов (52), 4:1 Зурико Давиташвили (77)

Най-важното от мача по минути:

1 - Начало на срещата.
2 - Микаутадзе шутира от далечна дистанция и след рикошет в тялото на Петко Христов топката излезе в корнер
3 - След центрирането от корнера нямаше сериозна опасност пред вратата на Николай Михайлов
7 - Чакветадзе опита удар, но бе блокиран
14 - Тодор Неделев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле и Васил Божиков игра с глава, но вратарят Мамардашвили изби с една ръка в корнер
15 - След центрирането от корнера отново Божиков стреля с глава, но право в ръцете на Мамардашвили
20 - ГОООЛ за България! Тодор Неделев изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката във вратата на Мамардишвили за 1:0
23 - Тситаишвили центрира в наказателното поле на България, след което Какабдзе стреля с глава, но неточно в аут
33 - ДУЗПА за България! Какабадзе повали Димитър Илиев в наказателното поле и съдията посочи бялата точка
34 - ГОООЛ за България! Димитър Илиев изпълни хладнокръвно дузпата и вкара за 2:0
37 - Тситаишвили изпълни опасен пряк свободен удар от дъгата пред наказателното поле и Николай Михайлов само изгледа как топката премина на сантиметри покрай вратата
39 - Тсутаишвили се измъкна зад гърба на защитата и нахлу в наказателното поле, но топката му бе избита в корнер
40 - Какабадзе падна в наказателното поле на България, но Андреа Христов игра чисто и не последва дузпа
43 - Чакветадзе изпълни пряк свободен удар и прати топката в ръцете на Михайлов
44 - ГОООЛ за България! Спас Делев подаде към Тодор Неделев, който пък му асистира за 3:0
45 - Мамардашвили отрази удар на Спас Делев
45 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Тситаишвили стреля от пряк свободен удар, но встрани от лявата греда на вратата на Николай Михайлов
50 - Удар на Микаутадзе бе блокиран от Васил Божиков
52 - ГОООЛ за България! Андреа Христов се разписа с глава за 4:0 след центриране на Тодор Неделев
63 - Темпото на игра спадна и двата тима започнаха да извършват поредица от смени
70 - Николай Михайлов изпревари извеждащо подаване зад защитата към Какабадзе
77 - ГОООЛ за Грузия! Резервата Зурико Давиташвили се възползва от грешка в българската отбрана и вкара гол за 4:1
86 - Николай Михайлов пресече контраатака на гостите
90 - Давиташвили центрира от пряк свободен удар и топката бе избита в корнер, а след него Димитър Велковски за малко не си вкара куриозен автогол
90+4 - Край на мача! България размаза Грузия с 4:1 в приятелската среща

България: 13. Николай Михайлов, 2. Димитър Велковски, 3. Андреа Христов , 5. Петко Христов , 8. Тодор Неделев (60 12. Доминик Янков), 9.Спас Делев (60 10. Радослав Кирилов), 11. Борислав Цонев (73 7. Георги Костадинов), 15. Васил Божиков - к, 18. Ивайло Чочев (68 14. Петър Витанов), 20. Димитър Илиев (75 21. Калоян Кръстев), 22. Илиан Илиев (68 6. Бирсент Карагерен)
Резерви: 1. Даниел Наумов, 23. Георги Георгиев, 6. Бирсент Карагарен, 7. Георги Костадинов, 10. Радослав Кирилов, 12. Доминик Янков, 14. Петър Витанов, 19. Атанас Илиев, 21. Калоян Кръстев
Селекционер: Ясен Петров

Грузия: 12. Гиорги Мамардашвили, 2. Какабадзе , 3. Кхочолава, 5. Гиорбелидзе, 6. Даушвили (59 15. Абуржания), 10. Чакветадзе (59 8. Зурико Давиташвили ), 14. Лочошвили , 19. Алтунашвили (59 18. Мамучашвили), 21. Тситаишвили (70 11. Квилитаиа), 22.Микаутадзе, 23. Кхвадагиани
Резерви: 1. Лориа, 17. Купатадзе, 4. Кашиа, 7. Канкава, 8. Давиташвили, 9. Зариа, 11. Квилитаиа, 13. Чабрадзе, 15. Абуржания, 16. Азаров, 18. Мамучашвили, 20. Жигаури
Селекционер: Вили Саньол

София, ст. "Васил Левски"
Съдия: Игор Стойчевски (Северна Македония)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия