Младежкият национален отбор записа летящ старт в квалификациите за Европейското първенство през 2021 година. Младите „лъвчета“ размазаха Естония с 4:0 при гостуването си в Талин от група 5.

Играещият под наем в Литекс талант на ЦСКА Тонислав Йорданов (15, 48, 65) блесна с хеттрик, а младата звезда на Левски Станислав Иванов (39) дебютира с гол за състава до 21 години на България.

Домакините играеха добре в началото и нацелиха греда в 10-ата минута чрез Ярвелайд, шутирал топката от пряк свободен удар, но пет минути след това България поведе с гол на Тонислав Йорданов от фаул.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

В 39-ата минута дебютантът в тима Станислав Иванов получи подаване от съотборника си в Левски Илия Юруков и удвои аванса на националите.

След почивката в 48-ата минута Калоян Кръстев се възползва от грешка в защитата на домакините и асистира за второто попадение на Тонислав Йорданов.

В 65-ата минута Йорданов оформи своя хеттрик след центриране на Станислав Иванов и опит на Лип да избие топката, но в право в краката на голмайстора ни.

В следващия кръг младежките ни национали приемат Русия на 10 септември.

Естония - България 0:4
0:1 Тонислав Йорданов (15), 0:2 Станислав Иванов (39), 0:3 Тонислав Йорданов (48), 0:4 Тонислав Йорданов (65)

Естония: Паплавскис, Саар, Юлянов (75 - Еино), Поом, Валге (46 - Реинкорт), Валя (63 - Каск), Реима (63 - Ярвист), Лип, Соометс, Ярвелайд, Сепик

България: Наумов, Попов, Юруков (74 - Янков), Петков, Кръстев, Йорданов (65 - Антов), С. Иванов (83 - Михайлов), Митков, П. Христов, Минчев (83 - Димитров), Котев (83 - Гаврилов)