Невероятна драма имаше и на дъното в класирането във Втора лига, където Струмска слава и Оборище (Панагюрище) спориха в пряк сблъсък за оцеляването. Радостта беше за домакините от Радомир, които спечелиха с 3:1 и си гарантираха оставането при професионалистите и следващия сезон.

И четирите попадения паднаха в заключителните минути, като Оборище първи поведе. В 70-ата минута Тодор Чаворски вкара за 0:1, след което Струмска слава се вдигна на щурм и осъществи пълния обрат. В 77-ата Ивайло Стоянов изравни, а четири минути по-късно Георги Иванов направи 2:1. Крайното 3:1 оформи Мартин Василев, който се разписа в собствената си врата малко преди последния съдийски сигнал.

С победата Струмска слава събра 36 точки и завърши точно над чертата - на 12-ото място. Първият отбор, който остана под нея, е именно Оборище. Тимът от Панагюрище завърши на 13-ото място с 33 точки, колкото има и Марица, заемащ 14-ата позиция. Другите изпадащи са отдавна ясни - Созопол и Нефтохимик.

Във Втора лига пък се класират Арда, Добруджа, Кариана (Ерден) и ЦСКА 1948.