Струмска слава (Радомир) победи с 4:2 Септември (София) в контролна среща, която се игра на базата на столичани в село Герман. Двата отбора ще спорят през новото първенство във Втора лига, след като Септември изпадна от елита.

Радомирци откриха резултата в 27-ата минута чрез бившия играч на Славия Димитър Стоянов, който засече чудесно подаване на крилото Александър Аспарухов. Три минути преди края на първото полувреме Аспарухов, който дойде от ЦСКА 1948, удвои преднината на гостите. Минута преди края на първата част обаче Септември върна един гол чрез каращия проби Бадара, който засече центриране от фаул. В 66-ата минута столичани изравниха чрез новото си попълнение Джорджио Димитров, който през лятната пауза от Черноморец (Балчик). Но в последните 20 минути гостите стигнаха до успеха. Най-напред Стивън Кирилов със самостоятелен пробив в 72-ата минута направи 2:3, а 9 минути по-късно Денислав Мицаков оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле.

От сряда футболистите на Красимир Балъков заминават на лагер в Разлог, където ще срещнат в контролни срещи Славия (София), Беласица (Петрич) и един от най-популярните израелски клубове Бейтар (Йерусалим).  Лагерът продължава до 8-и юли, а седмица по-късно на 15-и другия месец стартира и първенството на Втора лига.