Светкавица (Търговище) най-после успя да запише победа над отбор от "А" група, но в контрола, а не в мач от първенството. Избраниците на Пламен Донев изненадващо надделяха с минималното 1:0 при гостуването на Черноморец (Бургас).

"Акулите" бяха по-активни през всичките 90 минути, но многото пропуски и липсата на концентрация пред завършващия удар им изиграха лоша шега. Още през първата част домакините изпуснаха няколко много чисти положения. С пропуски се отчетоха Родригес Асис, Георги Андонов и Анеси.

Второто полувреме "акулите" излязоха с различен състав, за да се даде възможност на всички футболисти да вземат участие. По подобие на първите 45 минути, играчите на Черноморец владееха инициативата, но до гол така и не се стигаше. В самия край на двубоя, след грешка в отбраната на "акулите", гостите от Търговище успяха да отбележат чрез Игнат Дамянов.

Съставът на Черноморец (Бургас): Стоян Колев, Николай Николов (Енис Хайри), Траян Дянков (Ростислав Янков), Венелин Филипов, Жереми Фо-Поре (Крум Стоянов), Радостин Кишишев (Яни Пехливанов), Тодор Паланков, Борислав Балджийски (Дани Кики), Анеси (Галин Димов), Родригес Асис (Костадин Дяков), Георги Андонов (Венцислав Христов)