Третият в Югоизточната "В" група Свиленград победи с 6:0 аматьорския гръцки Неа Виси във втората си контрола за тази зима. "Южняците" пожалиха съперника си, който можеше да отнесе и загуба с двуцифрен резултат. Двубоят се игра на осветление в гръцкото село Неа Виси.

Спортно-техническият щаб на Свиленград заложи на схемата 4-2-3-1. На вратата бе новото попълнение Николай Митев, пред него в карето от защитници излязоха Мишо Бекяров, Борис Андонов, Людмил Николов и Христо Дончев, пише сайтът на клуба. Двамата дефанзивни халфове в този двубой бяха Иван Сарандиев и юношата Митко Арнаудов. Пред тях оперираха трима офанзивни полузащитници в лицето на Светослав Татьозов – отдясно, Димитър Бахчеванов – в центъра, и Симеон Пиронков – отляво. Напред действаше Таско Попов.

Още в самото начало Иван Сарандиев уби интригата и с гол от съблекалнята и даде преднина на "жълто-зелените". В 18-ата минута Свиленград вече водеше с 2:0 след попадение на Димитър Бахчеванов. Капитанът на "южняците" оформи класическото 3:0 с ново попадение в края на първото полувреме.

През втората част атакуващите футболисти на Свиленград се спукаха да пропускат положение след положение. Все пак логичното се случи и в 66-ата минута току-що появилият се на смяна Георги Георгакиев вкара за 4:0. В 72-ата друга резерва - Христо Стефанов, добави още едно попадение за 5:0, а крайното 6:0 оформи Георгакиев в 88-ата.

Съставът на Свиленград: Николай Митев, Мишо Бекяров, Борис Андонов (70-Йордан Диков), Людмил Николов, Христо Дончев (69-Христо Стефанов), Митко Арнаудов (76-Емил Овчаров), Иван Сарандиев, Светослав Татьозов (78-Стефан Ганчев), Димитър Бахчеванов, Симеон Пиронков, Таско Попов (63-Георги Георгакиев)