Свиленград постигна лесна победа като гост на Сливен, надделявайки с 5:2 в мач от 3-ия кръг на Югоизточната "В" група. Гостите бяха по-добрият отбор на терена и логично си тръгнаха с три точки от стадион "Хаджи Димитър".

Крумов откри за Свиленград през първото полувреме. При резултат 0:1 завърши първата част на мача. След почивката преобладаваше атакуващият футбол и положенията се редуваха пред двете врати. Гостите обаче демонстрираха по-добър нюх пред гола и съумяха да отбележат още 4 попадения, пише 365football. Отново Крумов бе в прегръдките на съотборниците си за 0:2. След това Иван Ангелов покачи на 0:3. Домакините успяха да намалят на 1:3 чрез Митев. Ангелов обаче отново направи преднината на гостите 3 гола, след като вкара второто си попадение в срещата. Александров сякаш реши всичко в двубоя, след като направи резултата 1:5, а Митев успя да отбележи още един почетен гол за Сливен, за да оформи крайното 2:5.