Втородивизионният Свиленград се наложи с 3:0 като гост над Спартак (Пловдив) в контролна среща, играна под тепетата. След нулево първо полувреме "граничарите" тотално се развихриха през второто полувреме, когато вкараха и трите си попадения.

В 49-ата минута Таско Попов с мощен изстрел даде преднина на гостите, а малко по-късно домакините, който през новия сезон ще играят в Югоизточната "В" група, си отбелязаха и автогол. В заключителните минути Иванов реализира за крайното 3:0.

"Спартак (Пловдив) гради чисто нов отбор. Разполагаме предимно с играчи в юношеска възраст, затова и резултатите в контролните срещи не са от най-добрите. Имаме още много време за подготовка, надявам се да показваме по-добро лице", заяви пред "Топспорт" треньорът на Спартак Манол Георгиев.