Българският национален отбор до 19 години записа първа загуба в Група 6 от елитния кръг на квалификациите за Евро 2018. Тимът на Ангел Стойков отстъпи с 0:2 на Франция в испанския град Бенидорм и загуби шансове в битката за първото място, което осигурява класиране на европейското първенство във Финландия.

Набил Алиуи откри резултата за „петлите“ в 26-ата минута, а след това удвои аванса на тима си в 79-ата. През първото полувреме няколко добри намеси на вратаря Димитър Шейтанов попречиха на съперника да има по-голяма преднина. Калоян Кръстев пък на два пъти не успя да уцели вратата на Албан Лафонт.

Стражът на Франция се намеси решително при удар на Андреа Христов в 72-ата минута. Петко Христов, Тони Иванов и Иван Турицов нямаха шанс при опитите си пратят топката във вратата на „петлите“.

По-късно днес домакинът на турнира Испания играе срещу Белгия. Във вторник България се изправя срещу белгийците от 18:30 часа, а Франция среща испанците. „Петлите“ са лидер във временното класиране в групата с шест точки от два мача. Испания е на второ място с една точка, колкото има и България.

ФРАНЦИЯ – БЪЛГАРИЯ 2:0
1:0 Набил Алиуи (26), 2:0 Набил Алиуи (79)

Франция: Лафонт, Дембеле, Сар, Нгуиамба, Кюисанс, Маолида, Гуитан (83-Матондо), Алуи, Ниакате, Басила, Юан (77-Гуири)

България: Шейтанов, А. Христов, Вакадинов, Янчев, Кръстев, Тилев, Исуф (46-Гаврилов), П. Христов, Турицов, Костадинов (46-Кабов), С. Иванов (68-Т. Иванов)